Harrastekerhot

                                                                     

Liikunta- ja Harrastekerhot

      2019
Ma Boccia /                 AY-talo 10.30 - 12.30
     Ritva Hämäläinen050 5709168
TI Korttirinki / Canasta / AY-talo12.00 - 15.00
     Tenho Sipinen050 3366398
     Hannu Hiltunen0400 155061
TI Käsityö / Askartelu /  AY- talo10.00 - 12.00
     Meeri Sepponen050 3520170
     Eeva-Liisa Suovanen0500 909847
TI Ohjelma-runo ryhmä / AY-talotarvittaessa
     Eila Mäkinen050 5149570
KE Jumppa /                  AY-talo10.00 - 11.00
     Meeri Sepponen050 3520170
TO Lauluryhmä /     Olavinkulma10.00 - 11.00
     Jouko Kinnunen0400 151956
     Raimo Korhonen0400 752488
TO Senioritanssi  /        AY -talo12.00 - 13.00
     Meeri Sepponen050 3520170
TO Torstaikerho  /   Olavinkulma11.00 -12.00
     Eila Soikkeli040 5737292
PE Keila  /               Urheilutalo

10.00 - 12.00

Erkki Päivärinta

0400 887355

Kalakerho yhteys Maria Ohvo040 5935887
TERVETULOA HARRASTAMAAN ! 
  
  
  
  
  

                           

25.10.2019 Keilaajat ja turistit kilpamatkalla
syksyn kisa 2019 1. Aki Hurri 2. Pertti Rautsiala 3. Raimo Korhonen
syksyn kisa 2019 1.Marja-Liisa Welling 2. Marja-Leena Villanen 3. Paula Toiviainen
3.5.Raimo voitti keilaseura Ke-Sa kauden 2018-19 mestaruuden
2019 Kerhon keilakilpailut lähdöt 1,2,3,4
2019 Leena Ikonen Marja-Leena Welling, Irja Kinnunen,Elvi Pulkkinen,Pirkko Vesalehto, Marja-Leena Villanen
2019 Aki Hurri, Pertti Rautsiala, Antti Mannukka, Timo Lakka, Erkki Päivärinta, Lauri Rautiainen
209 Parhaita menestyjiä
Keilapalkintoja jaettiin 8 kpl EKL:n valtakunnallisessa kisassa
Kaikki pokaalin saajat.Erkki Heinonen,Veikko Halonen, Aki Hurri, (Eila), Irja Kinnunen, Pirkko Vesalehto, Eeva-Liisa Seppänen
keilapalkintojen saajia Erkki, Veikko,Aki
26.10.2018 EKL:n SM keilamestaruuskilpailuihin Raisioon menossa. Täydelliset tulokset EKL:n sivulla
6.3.2018 Keilaajia
EKL:n SM Keilamestaruuskisan naisten paras Imatralainen Eeva-Liisa Seppänen oli 9. Naisten joukkue oli viides Eeva-Liisa Seppänen, Irja Kinnunen, Pirkko Vesalehto
A-sarja yhdistyksemme Aki Hurri voitti mestaruuden ja Veikko Halonen tuli toiseksi
Joukkuemestaruus tuli yhdistykseemme Hurri, Halonen, Erkki Heinonen
28.9.2018 syyskisa Tulokset netissä
6.3.2018 Keilaajia
28.9.2018 syyskisa
tulokset netissä: Imatran keilahalli /kilpailutoiminta /eläkkeensaajien syyskisa
2.2 2018 Imatran turnaus B-finaali
1. Antti Munukka kesk. 2. Simo Uosukainen vasem. 3. Raimo Korhonen oik. osanottajia 86 pelaajaa
24.3.2017 kerhon keilakilpailun 1 ryhmä
30.8.17Keilamatka Lahteen parhaat Imatralaiset Aki Hurri ja Marja-Leena Villanen palkittiin Timo Lakan Pöllö ja Tipu teoksilla
8.10-14 EKL-keilakisa Kuopiossa Eki keskittyy
28.9.17 Palkinnot Aki Hurri ja Pertti Rautsiala jakaa Eki ja Eila
Eki ja Martti Häsä
Aki Hurri pronssia A-sarjassa
6.11 Keilakilpailun palkinnot
Lahden Keilakilpailusta tuodut palkinnot
juhlijoita
Orvokki
lauluryhmä
Mailis
Tiernapojat
tontut
eila ja pukki
Juha
arpajaiset



 

11.5.2017Lauluryhmä
11.5.2017 Senioritanssijat
11.5.2017 Mailis runo
11.5.2017 Laulu Äideille
11.5.2017 Sirkka-Liisa runo
11.5.2017 laulua
2017 Tuija ja Terttu
2016 Eila, Maija ja Tuija
1.11-13 Keilaajia
Meerin jumpparyhmä
käsityökerholaisia
Canasta kerho